STREFA KLIENTA

Bottiglieria 1881

Bottiglieria 1881 nie powstałaby gdyby nie pasja do wina. Pomysł na otwarcie winiarni dojrzewał w głowie założyciela - Roberta Gumulińskiego - przez wiele lat. Miłość do wina narodziła się po jednej z pierwszych podroży do Włoch. Początkowo myślał o otwarciu wine-baru. Miał potrzebę stworzenia czegoś wyjątkowego i w końcu postanowił połączyć wino z kuchnią. Bottiglieria 1881 miała swoje otwarcie w 2013 roku. W naszej ofercie znajduje się kilkaset win o zróżnicowanym smaku i aromacie – od tych klasycznych i prostych, po bardziej wyrafinowane. Opiekę nad nimi sprawują profesjonalni sommelierzy. Wino przechowujemy w specjalnych warunkach – w stałej temperaturze i odpowiednim poziomie wilgotności. Dokładamy wszelkich starań, by nasi goście mogli degustować wino o niczym niezaburzonym aromacie.

W swojej kuchni korzystamy z produktów lokalnych, najlepszej jakości. Rozumiemy, że aby osiągnąć wyjątkowy smak, niezbędny jest czas i cierpliwość. W dania wkładamy cały swój wysiłek, niczego sztucznie nie przyspieszamy. Pozyskujemy produkty od małych dostawców, którzy stosują dawne, tradycyjne techniki np. przy wyrobie masła czy śmietany. Stawiamy na świeżość składników – zamawiamy mięso u zaufanych hodowców, ryby trafiają do nas zaraz po połowie. Wierzymy, że na wyjątkowy smak składają się starannie wyselekcjonowane produkty. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do ich pochodzenia oraz historii. m.in. oliwa przyjeżdża do nas aż z włoskiego regionu Apulia.

Kuchnia Bottiglieria 1881 to feeria smaków, niebanalne połączenia oraz różnorodność struktur. Nasi kucharze dbają o aspekt wizualny dań, dzięki czemu prezentują się one jak dzieła sztuki. To uczta dla wszystkich zmysłów, również artystycznego.
 
Adres:
ul. Bocheńska 5 LU 1Kraków, 31-061

Strona www:
https://www.1881.com.pl/